Linia autobusowa nr 30 | |
Status usługi: | Aktywna |
Rodzaj: | Dzienna |
Linia autobusowa nr 30 w Zielonej Górze - jedna z aktywnych linii autobusowych MZK Zielona Góra. Kursuje codziennie, z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie, co 40 minut w soboty, oraz co 60 minut w niedziele i święta.
Trasa
Od 01.01.2015
Trasa: BATOREGO - Trasa Północna - Os. Zdrojowe - Sulechowska - Staszica - Dworzec Główny - Boh. Westerplatte - Al. Wojska Polskiego - Dąbrówki - Długa - Al. Konstytucji 3 Maja - Wrocławska - Racula - DRZONKÓW
Wybrane kursy:
- DRZONKÓW - DWORZEC PKP (do 30.11.2016)
- ŁUGOWO - DWORZEC GŁÓWNY (od 01.12.2016)
- DRZONKÓW - ZAJEZDNIA MZK
- BARCIKOWICE - ZAJEZDNIA MZK
- Linie 30A i 30B
Linia 30A (Wariant dodany 01.01.2015)
Trasa: BATOREGO - Trasa Północna - Os. Zdrojowe - Sulechowska - Staszica - Dworzec Główny - Boh. Westerplatte - al. Wojska Polskiego - Dąbrówki - Długa - Al. Konstytucji 3 Maja - Wrocławska - Racula - Drzonków - Sucha - ŁUGOWO
Linia 30B (Wariant dodany 01.01.2015)
Trasa: BATOREGO - Trasa Północna - Os. Zdrojowe - Sulechowska - Staszica - Dworzec Główny - Boh. Westerplatte - al. Wojska Polskiego - Dąbrówki - Długa - Al. Konstytucji 3 Maja - Wrocławska - Racula - Drzonków - Zatonie - BARCIKOWICE
Od 18 lipca do 15 grudnia 2017 roku w stronę ulicy Batorego, zamiast przez ulicę Bohaterów Westerplatte, autobusy tej linii kursowały przez ulicę Chopina w związku z remontem.
12 marca 2018 rozpoczął się remont Dworca PKP związany z budową centrum przesiadkowego. Wszystkie linie, których trasa przebiega ulicami Bema i Staszica mają tymczasową korektę trasy, a sam przystanek "Dworzec PKP" został przeniesiony na ulicę Bohaterów Westerplatte.
W obydwu kierunkach zamiast przez ulicę Staszica, autobusy tej linii kursują do odwołania przez ulicę Wyspiańskiego, pozostałe części trasy nie uległy zmianie.
01.01.2012 - 31.12.2014
Trasa: DWORZEC PKP - Boh. Westerplatte - Al. Wojska Polskiego - Dąbrówki - Długa - al. Konstytucji 3 Maja - Wrocławska - Racula - DRZONKÓW
01.01.2009 - 31.12.2011
Trasa: DRZONKÓW - Racula - Wrocławska - Plac Piłsudskiego - Chrobrego - Staszica - Dworzec PKP - Boh. Westerplatte - Batorego - Energetyków - Zjednoczenia - NAFTOWA
Ciekawostki:
- To jedna z trzech linii w MZK Zielona Góra, która dzieli się na 3 różne linie. Pozostałe dwie to "17" i "27".
- Wariant 30A ma obecnie najdłuższą trasę ze wszystkich linii w mieście: 22,5 km długości trasy oraz 38 obsługiwanych przystanków na trasie.
Szablon:AutobusyZG