Linia autobusowa nr 20 | |
Status usługi: | Aktywna |
Rodzaj: | Dzienna |
Linia autobusowa nr 20 w Zielonej Górze - jedna z aktywnych linii autobusowych MZK Zielona Góra. Kursuje codziennie, z częstotliwością co 30 minut w dni powszednie, co 40 minut w soboty, oraz co 60 minut w niedziele i święta.
Trasa
Od 01.01.2015
Trasa: OS. ŚLĄSKIE - Os. Pomorskie - Szosa Kisielińska - Podgórna - Waryńskiego - Staszica - Dworzec Główny - Boh. Westerplatte - Al. Wojska Polskiego - Zjednoczenia - PRZYLEP DZIAŁKI
Od 18 lipca do 15 grudnia 2017 roku w stronę osiedla Śląskiego, zamiast przez ulicę Bohaterów Westerplatte, autobusy tej linii kursowały przez ulicę Chopina w związku z remontem.
12 marca 2018 rozpoczął się remont Dworca PKP związany z budową centrum przesiadkowego. Wszystkie linie, których trasa przebiega ulicami Bema i Staszica mają tymczasową korektę trasy, a sam przystanek "Dworzec PKP" został przeniesiony na ulicę Bohaterów Westerplatte.
W obydwu kierunkach zamiast przez ulicę Staszica, autobusy tej linii kursują do odwołania przez ulicę Wyspiańskiego, pozostałe części trasy nie uległy zmianie.
Wybrane kursy:
- OS. ŚLĄSKIE - PRZYLEP LOTNISKO
- OS. ŚLĄSKIE - PRZYLEP LOTNISKO (przez: Raculka)
- OS. ŚLĄSKIE - PRZYLEP DZIAŁKI (przez: Raculka)
- OS. ŚLĄSKIE - ZAJEZDNIA MZK
- PRZYLEP DZIAŁKI - ZAJEZDNIA MZK
2008[p 1] - 31.12.2014
Trasa: DWORZEC PKP - Boh. Westerplatte - Al. Wojska Polskiego - Zjednoczenia - PRZYLEP DZIAŁKI
Wybrane kursy:
- DWORZEC PKP - PRZYLEP LOTNISKO
- DWORZEC PKP - PRZYLEP DZIAŁKI (Przez: Przylep Lotnisko)
2007
Trasa: DWORZEC PKP - Boh. Westerplatte - Batorego - Energetyków - Zjednoczenia - PRZYLEP
Wybrane kursy:
- DWORZEC PKP - PŁOTY
- DWORZEC PKP - PRZYLEP LOTNISKO
Odnośniki
- ↑ Linię zlikwidowano 31.12.2008, ale później została przywrócona. (do zweryfikowania, kiedy dokładnie)
Szablon:AutobusyZG